Kozhikode,Perambra ischooledx
  9.00 AM To 3.30 PM ischooledx

Faculty

team

Molykutty Abraham

Principal

Qualifications

  • MA Bed
team

Sheeja K

TGT (Trained)

MA,B.Ed

team

Srudhimol Joseph

PRT ,, (Trained)

MA,B.Ed

team

Geetha P

PRT ,, (Trained)

MA,B.Ed

team

Dhanya Damodaran

PRT ,, (Trained)

MA,B.Ed

team

Chinju S B

PRT ,,(Trained)

MA.B.Ed

team

Rosily Michael

PRT ,,(Trained)

BA,B.Ed

team

Praveesh Jose

TGT ,, (Trained)

MA,B.Ed

team

S Kamatchi

PRT ,,(Trained)

M.Phill,B.Ed

team

AJINA A M

PRT (Trained)

B.Sc,B.Ed

team

Treesa Francis

PRT (Trained)

B.Sc,B.Ed

team

Joshy Mathew

TGT (Trained)

MA,B.Ed

team

Beena M B

TGT (Trained)

MA,B.Ed

team

Bindu Joseph

PRT (Trained)

MA,B.Ed

team

Letha K C

PRT (Trained)

MA,B.Ed

team

Deepa T

PRT (Trained)

BA,B.Ed

team

Bini Koroth

PRT (Trained)

BA,TTC

team

Sreeshmajan P S

PRT (Trained)

BA,B.Ed

team

Rejani Thomas

TGT (Trained)

M.Sc,B.Ed

team

Shanty P K

TGT (Trained)

B.Sc,B.Ed

team

Shaiba E

TGT (Trained)

M.Sc,B.Ed

team

Renjini B S

PRT (Trained)

B.Sc,B.Ed

team

Prajitha Kumari

PRT (Trained)

B.Sc,B.Ed

team

Nidhisha Narayanan K M

PRT (Trained)

B.Sc,B.Ed

team

JyothiLakshmi A O

TGT (Trained)

M.Sc,B.Ed

team

Shameena K M

TGT (Trained)

B.Sc,B.Ed

team

Sheeja A

PRT (Trained)

B.Sc,B.Ed

team

Divya C P

PRT (Trained)

B.Sc,B.Ed

team

Shiny K T

PRT (Trained)

B.Sc,B.Ed

team

Raghi P M

PRT (Trained)

B.Sc,B.Ed

team

Jishitha P K

PRT (Trained)

B.Sc,B.Ed

team

Shina M

PRT (Trained)

B.Sc,B.Ed

team

Vineetha O P

TGT(Trained)

MA,B.Ed

team

SasikalaP

TGT (Trained)

MA,B.Ed

team

Sreeja V

PRT (Trained)

MA,B.Ed

team

Sajini P

PRT (Trained)

BA,B.Ed

team

Dhanya Mol V P

PRT (Trained)

MA,B.Ed

team

Sreeprabha P K

TGT (Trained)

MA,B.Ed

team

Baby Sudha

PRT (Trained)

BA,TTC

team

Sumathi V C

PRT (Trained)

BA,B.Ed

team

Sajitha K P

PRT (Trained)

BA,B.Ed

team

Vanaja V

PRT (Trained)

BA,TTC

team

Beauna C

PRT (Trained)

B.Sc,B.Ed

team

Soorya k k

PRT(Trained)

M.Sc

team

Seena K R

PRT IT(Trained)

BA,PGDCA

team

SOUMYA MOL

PET(Trained)

B.Ped

team

Geetha T

Librarian(Trained)

B.Sc,B.Ed

team

Sanjo Sunny

Librarian(Trained)

MLisc

team

Subisha Chandran

Counsellor(Trained)

M.SC,B.Ed

team

Sruthy K K

IT(Trained)

B.Tech

team

Bindhu C p

PRT(Trained)

BA,B.Ed

team

Sunija TN

PET(Trained)

BA,M.Ped